Kurs języka angielskiego od podstaw

Kurs języka angielskiego od podstaw

Kurs języka angielskiego od podstaw

Język angielski jest pierwszym językiem dla mniej więcej 360 milionów ludzi i drugim dla dalszych 500 milionów. To pokazuje, jak niesamowity sukces odniósł ten język, stając się współczesnym lingua franca w biznesie, podróży i relacjach międzynarodowych. Stosunkowa łatwość, z jaką można się go nauczyć (zwłaszcza w porównaniu z chińskim) oraz wszechobecność kultury Stanów Zjednoczonych przekładają się na niesłabnącą dominującą pozycję tego języka na arenie międzynarodowej. Dla wielu umiejętność posługiwania się nim nadal jest przepustką do lepszego życia.

Myślisz, że języka obcego trzeba zacząć się uczyć w dzieciństwie? Oczywiście, tak jest najlepiej, ale na naukę nigdy nie jest za późno. Mając lat 20,30, 40, 50… też możesz rozpocząć przygodę z językiem Szekspira.

Nasze zajęcia są dostosowane do osób dorosłych, które zakończyły już przygodę ze szkołą. Maja sporą przerwę w nauce. Nasi lektorzy potrafią pracować z takimi osobami. Oczywiście w grupie nie ma dzieci. Zajęcia zaczynamy od przysłowiowego „zera”. Stawiamy głównie na komunikację, bo to jest główna funkcja języka.

Po ukończeniu całego kursu będziesz potrafił przedstawić siebie lub kogoś ze swojego otoczenia, opowiedzieć o sobie, swojej rodzinie i miejscu zamieszkania. Zadasz pytania i udzielisz odpowiedzi w rozmowie, dotyczącej np. wykonywanej pracy, zainteresowań i codziennych czynności, jak np. kupno biletu na dworcu, czy wskazanie komuś właściwej drogi. Będziesz rozumiał ze słuchu proste polecenia i komunikaty. Przeczytasz ze zrozumieniem, a także napiszesz krótką notatkę, opis osoby, listę zakupów czy nieformalny list lub e-mail. Poradzisz sobie z typowymi, codziennymi sytuacjami: w sklepie, banku, restauracji, na dworcu czy lotnisku. Opowiesz w prostych słowach o przeszłych wydarzeniach oraz o planach na przyszłość. Wyrazisz swoją opinię, upodobanie, bez problemu poprosisz o pomoc lub o wyjaśnienie. Umiejętności językowe, które nabędziesz dzięki naszym zajęciom pozwolą Ci łatwiej funkcjonować w dzisiejszej rzeczywistości. Oczywiście swoją przygodę z językiem angielskim możesz kontynuować w grupie na kolejnym, wyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy.