Język ukraiński od podstaw

Warsztaty dla pracowników oświaty

Warsztaty dla pracowników oświaty

Jesteś nauczycielem pracującym w przedszkolu lub szkole i masz w perspektywie możliwość podjęcia pracy z ukraińskimi dziećmi? Jeśli tak, to ta oferta jest dla Ciebie.

Zapraszamy na kurs języka ukraińskiego – zaczynamy od podstaw. Celem kursu jest opanowanie podstawowego słownictwa i zwrotów umożliwiających komunikację z ukraińskimi dziećmi.

Kurs połączony jest z zajęciami prowadzonymi przez psychologa. Warsztaty psychologiczne mają wspomóc polskich nauczycieli - wzbogacić ich wiedzę i umiejętności. To niezbędne narzędzie przy pracy z dziećmi, które doświadczyły traumy związanej z wojną.

Trzeba mieć świadomość, że przyjdzie nam pracować z małym człowiekiem, który mógł być świadkiem śmierci bliskich, doświadczyć bombardowań, czy trudów ucieczki z bezpiecznego domu. Współpraca z taką osobą nie jest łatwa, stawia przed nauczycielem wiele wyzwań. Wymaga ogromnej wrażliwości i empatii.

By wspomóc nauczycieli oferujemy 50-godzinny kurs językowy i 10-godzinne warsztaty psychologiczne. Pozostajemy otwarci na potrzeby i zainteresowania naszych kursantów, dlatego bierzemy również pod uwagę rozbudowanie zajęć o kolejne poziomy językowe w późniejszych terminach. Zajęcia będą organizowane w formie kursów on-line lub stacjonarnie, w zależności od zapotrzebowania kursantów.