Liceum w rok !

Liceum w rok- grupa październikowa

Liceum w rok- grupa październikowa

Czas wakacji to czas reorganizacji, planowania i nowych wyzwań! Może liceum w rok? Brzmi dobrze prawda?

W Polsce jest możliwość zdawania egzaminów w systemie eksternistycznym. Co to znaczy? Otóż nie musisz chodzić do szkoły dziennej czy wieczorowej by zdobyć wykształcenie podstawowe. Trzeba się tylko przygotować do egzaminów i je zdać. Następnie otrzymujesz świadectwo MEN ukończenia szkoły podstawowej, które otwiera drogę do zdobycia średniego wykształcenia.

Centrum Kształcenia EFEKT pomoże Ci przygotować się do egzaminów oraz załatwić wszystkie formalności z nimi związane, a jak wiadomo "papierkomania" w Polsce jest ogromna i trzeba mieć dużo zdrowia by przez nią przejść. Z nami nie musisz się o nic martwić!!!

EGZAMINY

Obejmują następujące przedmioty: język polski, język obcy, wiedza o społeczeństwie, historia, geografia, biologia, technologia informacyjna, fizyka, chemia, matematyka.

Zdawane są w dwóch sesjach tj. w lutym i październiku. Terminy egzaminów z poszczególnych przedmiotów określa Centralna Komisja Egzaminacyjna i słuchacz poznaje je przynajmniej miesiąc wcześniej.

Jest ich dziesięć, wszystkie są w formie testowej, co zdecydowanie ułatwia sprawę gdyż:

  • nie ma stresu związanego z ustną odpowiedzią
  • test zawsze jest bardziej obiektywny w ocenianiu niż odpowiedź ustna
  • testy są sprawdzane przez egzaminatorów w innych miastach, więc jesteś dla nich anonimowy, czyli nie ma mowy o braku obiektywizmu
  • by zdać wystarczy zdobyć 30% możliwych punktów.
ZAJĘCIA 

Odbywają się tylko w weekendy. Najczęściej są to dwa weekendy w miesiącu. Zajęcia najwcześniej zaczynają się o 8.15 i trwają maksymalnie do 15.45.

Obecność nie jest obowiązkowa! Oczywiście warto uczestniczyć w wykładach, tym bardziej, że pracujemy z przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi.

Poznasz typy zadań, z którymi możesz się spotkać na egzaminie, im więcej rozwiążesz ich z nami tym łatwiej zdasz egzamin. Są prowadzone przez nauczycieli będących czynnymi egzaminatorami Okręgowych Komisji

Egzaminacyjnych. Ponieważ zajęcia odbywają się w małych grupach, wykładowca ma możliwość indywidualnego podejścia do każdego słuchacza celem wytłumaczenia wątpliwości. Oczywiście nasi wykładowcy odpowiedzą także na każde Twoje pytanie po zajęciach.

UWAGA
Najpóźniej przed rozpoczęciem II sesji egzaminacyjnej w ramach danej edycji kursu przygotowującego do zdawania państwowych egzaminów eksternistycznych z zakresu szkoły podstawowej musisz mieć ukończone
18 lat !!!