SZKOŁA PODSTAWOWA W ROK

Tak szybko? To jest możliwe tylko z nami. W jaki sposób? PRZECZYTAJ !!!

        W Polsce jest możliwość zdawania egzaminów w systemie eksternistycznym. Co to znaczy? Otóż nie musisz chodzić do szkoły dziennej czy wieczorowej by zdobyć wykształcenie podstawowe. Trzeba się tylko przygotować do egzaminów i je zdać. Potem otrzymujesz świadectwo MEN ukończenia szkoły podstaowej. Potem już droga otwarta do najlepszych szkół średnich. 

        Centrum Kształcenia EFEKT pomoże Ci przygotować się do egzaminów oraz załatwić wszystkie formalności z nimi związane, a jak wiadomo "papierkomania" w Polsce jest ogromna i trzeba mieć dużo zdrowia by przez nią przejść. Z nami nie musisz się o nic martwić!!! 

        EGZAMINY- jest ich dziesięć, wszystkie są w formie testowej, co zdecydowanie ułatwia sprawę gdyż:

  • nie ma stresu związanego z ustną odpowiedzią
  • test zawsze jest bardziej obiektywny w ocenianiu niż odpowiedź ustna
  • testy są sprawdzane przez egzaminatorów w innych miastach, więc jesteś dla nich anonimowy,czyli nie ma mowy o braku obiektywizmu
  • by zdać wystarczy mieć tylko 15 punktów na 50 możliwych do zdobycia.

        EGZAMINY obejmują następujące przedmioty: język polski, język obcy, wiedza o społeczeństwie, historia, geografia, biologia, technologia informacyjna, fizyka, chemia, matematyka. 

        EGZAMINY zdawane są w dwóch sesjach tj. w lutym i październiku. Konkretne dni, na który przypada egzamin z danego przedmiotu określa Centralna Komisja Egzaminacyjna i słuchacz poznaje ją około miesiąc wcześniej. 

        ZAJĘCIA- odbywają się tylko w weekendy. Najczęściej są to dwa weekendy w miesiącu. Zajęcia najwcześniej zaczynają się o 8.15 rano i trwają najdłużej do15.45. Obecność nie jest obowiązkowa !!! Choć oczywiście warto na nich być, tym bardziej, że pracujemy z przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi. Poznasz typy zadań, z którymi możesz się spotkać na egzaminie, im więcej rozwiążesz ich z nami tym lepiej zdasz egzamin. 

        ZAJĘCIA - są prowadzone przez nauczycieli będących czynnymi egzaminatorami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Ponieważ zajęcia odbywają się w małych grupach, wykładowca ma możliwość indywidualnego podejścia do każdego słuchacza celem wytłumaczenia wątpliwości. Oczywiście nasi wykładowcy odpowiedzą także na każde Twoje pytanie po zajęciach. 

        UWAGA : w dniu składania egzaminu eksternistycznego z zakresu przedmiotów szkoły podstawowej musisz mieć ukończone 18 lat!!! 

Oczywiście do Centrum Kształcenia EFEKT możesz zapisać się pół roku wcześniej, celem pobierania nauki.