ŚREDNIE WYKSZTAŁCENIE W ROK

Tak szybko? To jest możliwe tylko z nami. W jaki sposób? PRZECZYTAJ !!!

        W Polsce jest możliwość zdawania egzaminów w systemie eksternistycznym. Co to znaczy? Otóż nie musisz chodzić do szkoły dziennej czy wieczorowej by zdobyć średnie wykształcenie. Trzeba się tylko przygotować do egzaminów i je zdać. Potem otrzymujesz świadectwo MEN ukończenia szkoły średniej. Oczywiście możesz przystąpić do składania egzaminu maturalnego. Potem już droga otwarta do najlepszych uczelni. 

        Centrum Kształcenia EFEKT pomoże Ci przygotować się do egzaminów oraz załatwić wszystkie formalności z nimi związane, a jak wiadomo "papierkomania" w Polsce jest ogromna i trzeba mieć dużo zdrowia by przez nią przejść. Z nami nie musisz się o nic martwić!!! 

        EGZAMINY- jest ich jedenaście, wszystkie są w formie testowej, co zdecydowanie ułatwia sprawę gdyż:

  • nie ma stresu związanego z ustną odpowiedzią
  • test zawsze jest bardziej obiektywny w ocenianiu niż odpowiedź ustna
  • testy są sprawdzane przez egzaminatorów w innych miastach, więc jesteś dla nich anonimowy, czyli nie ma mowy o braku obiektywizmu
  • by zdać wystarczy mieć tylko 15 punktów na 50 możliwych do zdobycia.

        EGZAMINY obejmują następujące przedmioty: język polski, język obcy, wiedza o społeczeństwie, historia, geografia, biologia, przedsiębiorczość, technologia informacyjna, fizyka, chemia, matematyka. 

        EGZAMINY zdawane są w dwóch sesjach tj. w lutym i październiku. Konkretne dni, na który przypada egzamin z danego przedmiotu określa Centralna Komisja Egzaminacyjna i słuchacz poznaje je około miesiąc wcześniej. 

        ZAJĘCIA- odbywają się tylko w weekendy. Najczęściej są to dwa weekendy w miesiącu. Zajęcia najwcześniej zaczynają się o 8.15 rano i trwają najdłużej do15.45. Obecność nie jest obowiązkowa !!! Choć oczywiście warto na nich być, tym bardziej, że pracujemy z przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi. Poznasz typy zadań, z którymi możesz się spotkać na egzaminie, im więcej rozwiążesz ich z nami tym lepiej zdasz egzamin. 

        ZAJĘCIA - są prowadzone przez nauczycieli będących czynnymi egzaminatorami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Ponieważ zajęcia odbywają się w małych grupach, wykładowca ma możliwość indywidualnego podejścia do każdego słuchacza celem wytłumaczenia wątpliwości. Oczywiście nasi wykładowcy odpowiedzą także na każde Twoje pytanie po zajęciach.